#1 2010-11-19 16:31:44

 Blach

Straszny Giftgremlin

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 169
Punktów :   

MMO

W jakie jeszcze gry MMO /MMORPG/ MMOXXXX gracie i co w nich jest fajnego?
Napiszcie gdzie można Was spotkać i pod jakimi nickami

Czy ktoś gra/grał w :
Lord of Ultima
Red Dragon
Margonem
i może coś więcej o tych grach powiedzieć?

Ostatnio edytowany przez Blach (2010-11-19 16:50:34)


Omega = ewentualność smutkiem naznaczona.

Ja, fan-lobbysta

Offline

 

#2 2010-11-19 17:01:35

 Vivia

Krwiopijca

2933699
Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 125
Punktów :   

Re: MMO

Gram jeszcze w Margonem <gra była niezła > w tej chwili nuda , nuda i jeszcze raz nuda , osiągnęłam w niej wszystko co było do osiągnięcia
świat Tarhuna , nick beatka lvl 250 (3 pozycja w rankingu) , Vivia 148 lvl, Erona 83 lvl
świat Lelwani Gandaria 33 lvl
świat Virtus Vivianka 186 lvl <prywatny serwer>
świat Zefira Kropcia 15 lvl <prywatny serwer>
i tyle............. jedyne co jest fajne na dziś , to Gildia w której jestem , rewelacyjni ludzie , gdyby nie oni nie osiągnęłabym tego wszystkiego

Offline

 

#3 2010-11-19 17:14:37

 Blach

Straszny Giftgremlin

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 169
Punktów :   

Re: MMO

Vivia
opowiedz trochę co to za gra: wygląda jak stare rpgi np: Knight`s of Xentar
ale jak poczytałem trochę to z kolei bardziej podobne do Conquera mi się wydało. Więc jak to jest bardziej RPG czy hack`n slash?
a i jak wygląda element płatny: czy da się grać bez płacenia realnej kasy czy się nie da. Ile SŁ kosztują i jak szybko się je wydaje?


Omega = ewentualność smutkiem naznaczona.

Ja, fan-lobbysta

Offline

 

#4 2010-11-19 17:31:23

 Vivia

Krwiopijca

2933699
Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 125
Punktów :   

Re: MMO

Gram w nią od ponad 2 lat , wygląda jak stare RPG przez te 2 lata zmian było dużo <jak zaczynałam były tylko 2 serwery, dziś jest  10 + 10 prywatnych , profesje do wyboru to  paladyn , wojownik , tancerz ostrzy, mag , łowca i tropiciel , ostatnio przerabiają  balans postaci , kiepsko im to wyszło ale na uwagi słabo reagują , tak nic wielkiego się nie zmieniło z wyjątkiem grafiki <odrobinę lepsza> .
    Co do płatności , przelewem bankowym 1SŁ=1 PLN więc nie ma tragedii , nie chcesz nie kupujesz , nie ma wymogów , grasz 6 h dziennie jeśli masz czas i wbijasz doświadczenie , po 6 h następuje koniec wyczerpania i chcąc expic dalej to masz 2 wyjścia : 1. albo robisz questy i za to dostajesz doświadczenie albo wykupujesz dodatkowe doświadczenie już za SŁ <1 SŁ, 4 SŁ , 8 SŁ> w zasadzie nie koniecznie trzeba bo ciężko jest wykorzystać limit dzienny , Smocze Łzy potrzebne są jeszcze tylko do odwiązanie uprzednio związanych itemków przez innego gracza lub na zakup itemów ze sklepu Margonem:) więc jak widać wcale ich nie trzeba kupować

Offline

 

#5 2010-11-19 17:36:58

 Blach

Straszny Giftgremlin

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 169
Punktów :   

Re: MMO

ok, a jest to RPG czy hack`n slash?
i czy gra ma klimat? jak ludzie (ogólnie, bo w Twojej gildii już wiem ) ?


Omega = ewentualność smutkiem naznaczona.

Ja, fan-lobbysta

Offline

 

#6 2010-11-19 17:45:03

 Vivia

Krwiopijca

2933699
Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 125
Punktów :   

Re: MMO

RPG , czy ma klimat .........hmmm jak każda gra , klimaty są różne od koloru do wyboru od przeokrutnych bluzgów w wykonaniu 10-15 latków<spotkało mnie wszystko będąc  Moderatorem Czatu przez ponad rok czasu> , do naprawdę sympatycznego klimatu ale to już w mniejszych kręgach tak jak Klany , lepszy klimacik jest na prywatnych serwerach lub na wyjątkowo klimatycznym serwerze Nerthus jest to serwer właśnie dla ludzi lubiący klimacik , spotkania w głównym mieście Margonem czyli Ithan np. przy ognisku ,  ale w tej chwili tam się coś porobiło , aby się tam dostać trzeba pisać śmieszne podania , przejść jakiś test kompetencji , dokładnie nie wiem bo od dawna tam nie gram .

Offline

 

#7 2010-11-19 18:04:54

 Araye

Mięsny Golem

Skąd: 3city
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 40
Punktów :   

Re: MMO

Grałem pewien czas w Margonem, ogólnie po 2 miesiącach przestałem to włączać.

Generalnie jeszcze mogę coś powiedzieć o Red Dragonie, ale nie jest to Mmorpg. To jest turówka i to ekonomiczna. Gram w to już od 6 er ( era średnio 3 miesiące - 17 tur dziennie dostajesz ).
Nie ma bonusów za kasę chyba że ktoś się później zarejestruje to lepiej wykupić szybki start.

Ale tak Reddragon polega na klikaniu tur by jak najlepiej rozbudować tzw. guba ( czyli księstwa ) codziennie dostajesz w zależności od rasy, posiadanych wież czasu od 15 do 21 tur. Tury można odkładać tak by zostały 3 limity dzienne. Gra jest nastawiona na posiadanie koalicji czyli naprawdę jest prawie niemożliwością grać samemu sobie.
Rozbudowa początkowa oraz odbudowywanie guba po wojnie jest tzw. simem gdzie guba się doprowadza do stanu wyjściowego czyli gotowego do wojny : czyli 125 smoków, pełne zapasy + komplet tur + max punktów zabudowy + optymalna zabudowa pod wojnę oraz skompletowanych 7-8 generałów w zależności od ich przeznaczenia.

Trzeba wiedzieć jak simować by było to najbardziej opłacalne ponieważ w grze funkcjonuje tzw. targ z cenami zmienianymi codziennie w zależności od popytu, przy tym trzeba pamiętać by wykorzystywać + rasy np. Dżin tylko i wyłącznie "simuje" na manie oraz alchemikach, reszta jest nie opłacalna.

Gra opiera się głównie na wzorach, np. by wpuścić w przeciwnika magię trzeba wszystko policzyć czy jest szansa na tzw. przełamanie. Każdy z graczy w koalicji która się składa z 17 osób maksymalnie czasem się widzi mniejsze koalicje, ma swoje konkretne zadanie.
Np. hobbit jest złodziejem, ożywek magiem/wojownikiem, krasnolud obrońcom.

Wojna to osobna para kaloszy, jest to wystawienie guba przed wojną czyli tak by następnego dnia się dało go "kliknąć" po ewentualnych atakach, magi czy złodziejach. Wszystko jest od siebie zależne, nie masz np. złodziei zostawionych lub paktu złodziejskiego z obrońcą złodziejskim to mogą ci wyciąć generałów, zmniejszyć populacje i inne negatywne efekty. Wszystko zależy od wyczucia i inteligęcji GDW ( główno dowodzącego wojskiem, GDM - magicznego oraz GDZ - złodziejskiego )
Najważniejsza na wojnie jest wsteka ( czyli zostawione budynki do odbudowy na następny dzień ) oraz umiejętność przewidywania tego co może się zdarzyć na naciśniemy znaczek turki.

Jest to gra trudna ale nie wymagająca wielkiego nakładu czasu, do tego daję satysfakcję.

Ostatnio edytowany przez Araye (2010-11-19 18:08:44)


Audaces fortuna iuvat

Offline

 

#8 2010-11-19 20:54:13

 Arakiba

Zjawa

7869652
Zarejestrowany: 2010-10-10
Posty: 12
Punktów :   

Re: MMO

Kiedyś grałam w Ragnarok Online. Świetna gra MMORPG, ale dużo czasu pochłania

Offline

 

#9 2010-11-19 22:49:32

domonik8

Zjawa

Zarejestrowany: 2010-10-16
Posty: 11
Punktów :   

Re: MMO

Ja szczeże polecam gre SILKROADONLINE była ogłoszoną najlepszą grą roku mmo 2006 Blach polecam extra grafika rożnorodne potwory i bossy tak samo zbroje i miecze łuki glavie i wiele innych rzeczy

domonik8


PAWEŁ RZĄDZI

Offline

 

#10 2010-11-20 11:48:54

 leaviel

Moderator

9124288
Call me!
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2010-10-13
Posty: 26
Punktów :   

Re: MMO

W Margonem gram od 1.5 roku i całkiem nieźle się trzymam, dodatkowo CS Source dla relaksu .

Offline

 

#11 2010-11-20 12:44:40

 Blach

Straszny Giftgremlin

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 169
Punktów :   

Re: MMO

Araye -
wielkie dzięki jakieś rady dla początkujących ?

domonik8-
czy możesz trochę opisać grę?

Do wszystkich graczy obecnych i przeszłych w Margonem: co powoduje że ta gra ma "smaczek" ? / co jest "tym smaczkiem" w grze?


Omega = ewentualność smutkiem naznaczona.

Ja, fan-lobbysta

Offline

 

#12 2010-11-20 13:02:20

 Araye

Mięsny Golem

Skąd: 3city
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 40
Punktów :   

Re: MMO

Blach napisał:

Araye -
wielkie dzięki jakieś rady dla początkujących ?

Tak, jak najszybciej postaraj się znaleźć koalicję , tam już ktoś Cię poprowadzi i pokaże co i jak.


Audaces fortuna iuvat

Offline

 

#13 2010-11-20 13:04:19

 Valdgir

Zabójca Glompfów http://ifotos.pl/img/glompfy_apswaq.png

2289412
Skąd: Karaz-a-Karak
Zarejestrowany: 2010-08-30
Posty: 326
Punktów :   

Re: MMO

O Silkroadonline to lepiej uderz do Lui'ego. Cała jego gildia to admini

tzn. nie to żeby DJ nie miał wiedzy, po prostu najlepiej chyba u źródła...


Lepiej mieć i nie potrzebować, niż nie mieć i nie potrzebować...

http://ifotos.pl/img/sygnaturk_hpspaaq.png

Offline

 

#14 2010-11-21 15:40:17

 Blach

Straszny Giftgremlin

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 169
Punktów :   

Re: MMO

tarara już dwa dni na RD trochę trudno się odnaleźć o co chodzi, ale jest fajna Nie wymaga pilnowania monitora i wciąąąga


Omega = ewentualność smutkiem naznaczona.

Ja, fan-lobbysta

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pwszbudownictwo.pun.pl www.bti.pun.pl www.kidsfree.pun.pl www.lubelscypartyzanciasg.pun.pl www.manager11.pun.pl