• Index
  •  » Sondy
  •  » wpłata grzybków n Gildię a wpłacane składki

#1 2010-10-11 12:47:50

 Blach

Straszny Giftgremlin

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 169
Punktów :   

wpłata grzybków n Gildię a wpłacane składki

Drodzy,
jak wiecie powstała fajna inicjatywa mająca na celu szybszy rozwój Gildii, czyli szybszy rozwój Twój i Mój i Twój i .... Twój też, a nawet Twój. W związku z tym powinniśmy w jakiś sposób wynagrodzić to osobom, które będą wpłacać pieniądze na grzybki dla Gildii, dla Naszego wspólnego dobra. Z tej okazji Valdgir dał na chacie Gildii następującą propozycję składek:
osoby nieskładające się i niegrzybkujące : równowartość 10h/ dziennie
osoby nieskładające się i grzybkujące : 3 grzyby na tydzień i 20% 10h warty dziennie
osoby składające się i grzybkujace: 1 grzyb na tydzień i 20% 10h warty dziennie

od siebie dodam kategorię:
składający się i niegrzybkujący: równowartość 60% 10h warty dziennie
i okres obowiązywania ulgi 1 miesiąc.

Piszcie w tym wątku swoje propozycje zmian płatności lub braku zmian w związku z wpłatą i co o tym myślicie. Na tej podstawie podejmiemy decyzje (ewentualnie użyjemy do decyzji ankiety).

Zależy nam na szybkim rozstrzygnięciu tej ważnej sprawy. W związku z tym dajemy sobie czas do soboty 16,10 włącznie. Po tym czasie niezależnie od powodu dla którego nie wypowiedzieliście się w sprawie zmiany wchodzą w życie.

Przy okazji zapraszam do wątku "pomysł" wg Asmodeusa, w którym akcja składki jest opisana szerzej.

pzdr,
Blach


Omega = ewentualność smutkiem naznaczona.

Ja, fan-lobbysta

Offline

 

#2 2010-10-11 13:02:19

 Valdgir

Zabójca Glompfów http://ifotos.pl/img/glompfy_apswaq.png

2289412
Skąd: Karaz-a-Karak
Zarejestrowany: 2010-08-30
Posty: 326
Punktów :   

Re: wpłata grzybków n Gildię a wpłacane składki

Osobiście jestem przeciw zmianom składek, jako że głównym założeniem ściepy była jej dobrowolność. Ale nie mogąc nie oddać racji słowom Blacha, że rozwój Gildii odnosi się również do rozwoju wszystkich jej członków, przychylam się do powyższego.

Zapraszam do wypowiadania się w tym temacie.

Pragnę również - nawiązując do tematu Asmodeusa - zaznaczyć, że im więcej chętnych do ściepy, tym mniej uderzy ona ochotników po kieszeni .


Lepiej mieć i nie potrzebować, niż nie mieć i nie potrzebować...

http://ifotos.pl/img/sygnaturk_hpspaaq.png

Offline

 

#3 2010-10-11 13:41:50

 Vivia

Krwiopijca

2933699
Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 125
Punktów :   

Re: wpłata grzybków n Gildię a wpłacane składki

Blach , podzielam Twoje zdanie jeśli chodzi o rozwój Nas Wszystkich tylko dlatego Twoja propozycja jest do przyjęcia lecz trzeba to naprawdę  dobrze rozważyć czy to opłacalne bo chyba nie o to w tym wszystkim chodziło ........... kupimy <w kilkanaście osób> te grzybki na rozwój trenera ok , zostaniemy zwolnieni ze składek na okres miesiąca więc stracimy na rozwoju skarbca i co dalej ???.... znowu zrobimy dobrowolną ściepę ??? Chyba nie tędy droga

Offline

 

#4 2010-10-11 14:24:30

 Liariel

Herszt Banitów

Zarejestrowany: 2010-08-30
Posty: 99

Re: wpłata grzybków n Gildię a wpłacane składki

ściepa ma sens, jeśli wszyscy się zgodzą na nią.... Rozwój oczywiście jest ważny i to bardzo i raz możemy sobie pozwolić na ściepę, ale zaraz zużyjemy te grzyby i co wtedy?? nowa ściepa?? to już lepiej wprowadzić ogólnie większe składki w złocie to szybciej i częściej lochy gildyjne będziemy odwiedzać


Jam jest tą cząstką Świata, która wiecznie dobra pragnąc, zło czyni

Offline

 

#5 2010-10-11 14:34:07

 Valdgir

Zabójca Glompfów http://ifotos.pl/img/glompfy_apswaq.png

2289412
Skąd: Karaz-a-Karak
Zarejestrowany: 2010-08-30
Posty: 326
Punktów :   

Re: wpłata grzybków n Gildię a wpłacane składki

No i muszę się z Tobą nie zgodzić. Ściepa została zaproponowana w celu rozwinięcia trenera na 100%, gdyż:
a) jesteśmy w głębokiej d00pie w porównaniu z innymi
b) do lochów nie ma sensu iść jeśli nie masz 100% trenera, bo d00pa się jeszcze pogłębi (już tłumaczę: jak wszyscy wiemy ze składek można rozwinąć cechy do 50 poziomu, aktualizacja wprowadziła możliwość rozwoju tych cech do 100 poziomu, po 1 poziom gratis za każde lochy, czyli aby nie być stratnym najpierw trzeba rozwinąć trenera do 50 poziomu  samemu, a potem iść do lochów po gratisy)

Podkreślam,  nikt nie zmusza nikogo do brania udziału w zrzutce na trenera.


Lepiej mieć i nie potrzebować, niż nie mieć i nie potrzebować...

http://ifotos.pl/img/sygnaturk_hpspaaq.png

Offline

 

#6 2010-10-11 14:36:41

 Blach

Straszny Giftgremlin

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 169
Punktów :   

Re: wpłata grzybków n Gildię a wpłacane składki

Viv,
bardzo lubię Twoje argumenty, ponieważ często są trafne i dużo wnoszą do dyskusji, ale:
w tej propozycji nie ma mowy o zaprzestaniu płacenia składek na Gildię.
Jak zawsze cyferki przyjdą z pomocą:
jeśli na okres 4 tygodni zmniejszymy wpłaty grzybkujących o 2 grzyby na tydzień, to ubędzie nam przychodu 8 grzybów per osoba, a kupimy ile? 125? w 12 osób? jeśli tak to wyjdzie prawie na to samo i obniżka w takim kształcie nie ma sensu.
Widzę to tak: Ideą ma być pewne wynagrodzenie osób składających się przez Gildię w tym osoby nieskładające, bo akcja wspiera rozwój wszystkich.
W związku z tym możemy okres trwania zmniejszyć z 4 tygodni na 2 i zwiększyć w tym czasie opłaty ze strony nieskładajacych się graczy.

Pamiętajmy też, że:
- siła Gildii wzrasta nie tylko wraz ze wzrostem poziomów graczy ale też statystyk ich postaci, więc to czego nie zapłacimy na Gildię pójdzie na rozwój postaci.
- artefaktyczny czyn "honorowy uścisk dłoni Prezesa" to też nagroda i możemy dojść do wniosku że wystarczająca, ALE do tego potrzebujemy zdania innych.
- W z powyższym wnoszę propozycję zwiększenia składki dziennej na równowartość 15h warty dla osób nie składających się przez okres 2 tygodni i skrócenie okresu obowiązywania "wyróżnienia" też do 2 tygodni


Omega = ewentualność smutkiem naznaczona.

Ja, fan-lobbysta

Offline

 

#7 2010-10-11 16:17:20

 Liariel

Herszt Banitów

Zarejestrowany: 2010-08-30
Posty: 99

Re: wpłata grzybków n Gildię a wpłacane składki

sądzę, ze osoby niegrzybkujące wzniosą bunt jak usłyszą Że 15 godzi warty musza wpłacić....


Jam jest tą cząstką Świata, która wiecznie dobra pragnąc, zło czyni

Offline

 

#8 2010-10-11 16:25:53

 Vivia

Krwiopijca

2933699
Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 125
Punktów :   

Re: wpłata grzybków n Gildię a wpłacane składki

Blach


Więc chyba raczej wyszło małe niedomówienie , nikt nie myślał o zakupie 125 grzybach tylko o zakupie 1250 grzybów a to kosztuje 200 PLN więc składka na dzień dzisiejszy wynosiłaby 16.50 PLN na osobę , wtedy to ma sens , ze 125 grzybami nie bawilibyśmy się bo więcej zachodu niż pożytku publicznego :d

Offline

 

#9 2010-10-11 17:37:19

 Valdgir

Zabójca Glompfów http://ifotos.pl/img/glompfy_apswaq.png

2289412
Skąd: Karaz-a-Karak
Zarejestrowany: 2010-08-30
Posty: 326
Punktów :   

Re: wpłata grzybków n Gildię a wpłacane składki

Dokładnie, za 1250 grzybków rozwiniemy trenera na 100% i można iść do lochów. A jeszcze zostanie parę grzybków na skarbiec

PS. Jak na razie w tym temacie wypowiadają się sami oficerowie. Chciałbym poznać zdanie innych członków, zarówno tych ściepujących się jak i nie.


Lepiej mieć i nie potrzebować, niż nie mieć i nie potrzebować...

http://ifotos.pl/img/sygnaturk_hpspaaq.png

Offline

 

#10 2010-10-11 20:34:13

 Blach

Straszny Giftgremlin

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 169
Punktów :   

Re: wpłata grzybków n Gildię a wpłacane składki

Liariel napisał:

sądzę, ze osoby niegrzybkujące wzniosą bunt jak usłyszą Że 15 godzi warty musza wpłacić....

Nie widzę żadnego sprzeciwu, więc najwyraźniej wszystko jest ok.

Vivia napisał:

Blach

Więc chyba raczej wyszło małe niedomówienie , nikt nie myślał o zakupie 125 grzybach tylko o zakupie 1250 grzybów a to kosztuje 200 PLN więc składka na dzień dzisiejszy wynosiłaby 16.50 PLN na osobę , wtedy to ma sens , ze 125 grzybami nie bawilibyśmy się bo więcej zachodu niż pożytku publicznego :d

Wiem o tym tym samym pomysł miesięcznej ulgi nabrał z powrotem sensu


Omega = ewentualność smutkiem naznaczona.

Ja, fan-lobbysta

Offline

 

#11 2010-10-12 00:10:06

Bzdurox

Moderator

Zarejestrowany: 2010-09-01
Posty: 31
Punktów :   

Re: wpłata grzybków n Gildię a wpłacane składki

tak z innej beczki to nie widze zadnych przeciwwskazan aby wszyscy byli grzybkujacymi bo mi z 10 na tydzien wypada ... a 3 to nie jest tragedia. Takze jak komus nie pasuje te 15 h to zaplaci 3 grzybki i po sprawie. Moim zdaniem nawet lepiej na tym wyjdzie tylko niestety wiekszosc graczy tego nie rozumie i traktuje grzybki jak skarb narodowy a dopiero w wiekszej ilosci dają przewage. No ale wracajac do tematu tez jestem za pewnymi ulgami. Moze nie az tak drastycznymi zeby ludzie ze sciepy nic nie placili a ci ktorzy sie nie dorzucili wypruwali z siebie flaki hamujac tym samym swoj rozwoj. Mysle ze wplacajacy na jakies 2 tygodnie ulga a reszta bez zmian. Ja i tak nie trzymam sie regulaminu i zamiast tych 3 grzybow juz rzucilem 4 a zlota zamiast 600 i tak ponad 1000 rzucam. Nie wiem jak wy ale ja czuje ze ta gildia jest jakby "moja" i dlatego tak walcze... moze tego wlasnie kilku naszym czlonkom brakuje.

Offline

 

#12 2010-10-12 10:52:50

 Locutus

Ohydny Gremlin

5699890
Skąd: AK
Zarejestrowany: 2010-09-05
Posty: 3
Punktów :   

Re: wpłata grzybków n Gildię a wpłacane składki

Jak dla mnie mogę się zgodzić zęby przez dwa tygodnie płacić 15h warty

Offline

 

#13 2010-10-12 12:18:52

 Liariel

Herszt Banitów

Zarejestrowany: 2010-08-30
Posty: 99

Re: wpłata grzybków n Gildię a wpłacane składki

Nie ty jeden Bzdurox płacisz więcej, widzę że oficerowie wszyscy dają więcej niż trzeba, choć niektórzy z członków jada na niezbędnym minimum...
Swoją drogą... pamiętacie jak biliśmy Vallhallę, NVM, Zakon Nieumarłych, NOT AFRAID?? Co się stało, ze oni sa teraz lepsi...


Jam jest tą cząstką Świata, która wiecznie dobra pragnąc, zło czyni

Offline

 

#14 2010-10-12 12:30:49

 Valdgir

Zabójca Glompfów http://ifotos.pl/img/glompfy_apswaq.png

2289412
Skąd: Karaz-a-Karak
Zarejestrowany: 2010-08-30
Posty: 326
Punktów :   

Re: wpłata grzybków n Gildię a wpłacane składki

Ja Ci z chęcią odpowiem co się stało. Mieli większe obowiązkowe składki grzybowe, szybciej się rozwinęli, lepiej rekrutowali, i tym sposobem ich gracze szybciej lvlowali i nas przegonili...

A nasze wygrywane wojny częściowo opierały się na różnicy poziomów, kiedy miałem  30 lvli przewagi, mogliśmy być nawet gildie z przewagą liczebną. Ale Valdgir miał wakacje i się sprawa rypsła, w międzyczasie inni podgonili.

Sad but true....

Więc jeśli chcemy dalej myśleć o pozostaniu w top10, to powinniśmy jak najszybciej zrobić ściepę na trenera i nie czekać na więcej chętnych, bo ich raczej już nie będzie.

A po wykupieniu trenera zabrać się do ostrego grindowania w karczmie...


Lepiej mieć i nie potrzebować, niż nie mieć i nie potrzebować...

http://ifotos.pl/img/sygnaturk_hpspaaq.png

Offline

 

#15 2010-10-12 16:39:22

Armageed

Ohydny Gremlin

Zarejestrowany: 2010-09-17
Posty: 6
Punktów :   

Re: wpłata grzybków n Gildię a wpłacane składki

Jak wcześniej mówiłem ja mogę dać i 30 zł ,ale proponuje trochę przyśpieszyć realizację

Offline

 
  • Index
  •  » Sondy
  •  » wpłata grzybków n Gildię a wpłacane składki

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.elitepl.pun.pl www.missbimbo.pun.pl www.bloodninja.pun.pl www.mksbiskupice.pun.pl www.ableton.pun.pl